FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 15401020
nr 1540 1020
CHAIRS
one pair, late gustavian style, around year 1800, provinsarbete. Etikettmärkt FAS. Bladmönstrad sarg med lejonmaskaroner, painted, bruksslitage och skador.
Ett par, sengustavianska, omkring 1800, provinsarbete. Etikettmärkt FAS. Bladmönstrad sarg med lejonmaskaroner, bemålade
Condition: bruksslitage och skador
700
SEK 300
Monday May 15 2023
at 19:54:59
14/5 21:11:53